Co dają popołudniowe marsze?

Zazwyczaj gdy wracasz po południu do domu po całym dniu pracy, jesteś już tak wycieńczony, że myślisz wyłącznie o tym, by zalegnąć na kanapie lub łóżku, obejrzeć jakiś niewymagający skupienia program w telewizji, a następnie udać się do sklepu po coś słodkiego na poprawę humoru?

Popołudniowe marsze nieodzowną częścią zdrowego stylu życia

A przecież utraconą energię możesz odzyskać w dużo lepszy sposób. Nie przywróci ci jej bezproduktywne lenistwo na kanapie z paczką chipsów w dłoni i pilotem w drugiej ręce, ale już szybki marsz – zdecydowanie tak. Nawet jeśli wydaje ci się, że w tym momencie nie masz na niego siły, spróbuj się do niego zmusić – najwyżej po paru minutach wrócisz do domu. Na 99% do tego powrotu w ogóle jednak nie dojdzie. Często jest bowiem tak, że gdy czujemy się zmęczeni psychicznie, potrzebujemy właśnie odrobiny wysiłku fizycznego, aby przywrócić organizmowi pewną równowagę i pozwolić mu dalej działać.

Szybkie popołudniowe spacery to wprost doskonałe zastępstwo dla kolejnej porcji kofeiny zażytej wraz z czwartą czy piątą kawą bądź długich drzemek na kanapie. Ruch zawsze pobudzi cię do działania. Zrobi to nawet wtedy, gdy będziesz mieć wrażenie, jak gdyby twoje baterie energetyczne totalnie cię wyczerpały. Aktywność fizycznie potrafi nas pozytywnie naładować, o ile ma ona umiarkowaną intensywność i nie jest uprawiana do momentu totalnego wycieńczenia. Szybki marsz raczej cię jednak nie wykończy. Zacznij więc pozwalać sobie na niego każdego dnia po południu i sam zobacz, jak to na ciebie wpływa i jak czujesz się po zapewnieniu sobie porcji wysiłku fizycznego.
Dość interesującą kwestią może być również to, że za sprawą codziennych szybkich marszów na pewno zaczniesz efektywnie… chudnąć! Poczytaj sobie, jak działa marsz a odchudzanie.

Inne ciekawe artykuły, w tematyce zdrowego stylu życia, znajdziesz też w serwisie www.aktualne.pl.

Popatrz, ile kalorii możesz przepalić w ciągu półgodzinnego marszu, by zyskać dodatkową motywację do wyjścia z domu. Zacznij umawiać się na wspólne spacery z rodziną, znajomymi i przyjaciółmi. Wspólnie możecie się motywować do wysiłku. Tak jest zawsze lepiej i raźniej!