Najlepsze miejsca dla początkujących pokerzystów na doskonalenie talentu

poker

Poker jest grą taktu i strategii. Mówiąc konkretniej, dla nowych graczy zaskakujące jest to, jak wiele matematyki i myślenia wymaga ta gra, aby uzyskać przewagę nad rywalami. Od tej strony poker jest niczym szachy. Jednak w przeciwieństwie do szachów poker wymaga też umiejętności w dobrym odczytywaniu mowy ciała i zachowań u przeciwników – a także maskowania własnych. Dokładne odgadnięcie, co czuje drugi gracz, może ułatwić nam decyzję o następnym ruchu.

Jeśli chcemy poprawić swoje pokerowe umiejętności, istnieje wiele miejsc, gdzie możemy zdobyć wiedzę na temat każdego z tych głównych elementów pokera. Jednymi z nich są kasyna online, gdzie można też znaleźć wiele innych gier hazardowych i świetnych promocji, jak bonusy bez depozytu, darmowe spiny, czy cashbacki. A więc, gdzie możemy szlifować swoje pokerowe strategie?

Strategie pokerowe

Najlepsi pokerzyści wiedzą, co należy robić, aby być o kilka kroków przed konkurencją. Poker nie jest taki jak inne stołowe gry hazardowe, które opierają się głównie na czystym przypadku. Najlepszym sposobem na zdobycie nowych strategii pokerowych jest obserwacja i praktyka.

Oglądajmy zawodowców w turniejach lub streamy online i miejmy oko na wszystkie ich ruchy. Obserwujmy, kiedy blefują, kiedy podnoszą stawki i kiedy pasują. Możemy nawet zablokować obszar ekranu pokazujący ręce danego gracza i grać w taki sposób, jakbyśmy siedzieli przy stole. Jeżeli będziemy uważnie śledzić każdy ruch, dowiemy się znacznie więcej.

Istnieją różne strony na sieci, które oferują mnóstwo metod na przetestowanie nowych strategii. Możemy dołączyć do stołu na żywo z losowymi graczami lub poćwiczyć rozgrywki z botami. Niektóre z tych stron składają się nawet z profesjonalnych pokerzystów streamujących Twitch, od których można się uczyć.

Mowa ciała

Odczytywanie mowy ciała lub zachowań przeciwnika to element pokera, który oddziela najlepszych graczy od debiutantów. Czytanie przeciwnika pozwoli odgadnąć, co myśli o swoim rozdaniu lub sytuacji. A to może wpłynąć na decyzję o naszym następnym ruchu lub nawet następnych dziesięciu ruchach.

Na przykład, nerwowi pokerzyści ze złym rozdaniem mogą zasłaniać usta albo ciągle się drapać z powodu swędzenia. Albo mogą też nawiązywać intensywny kontakt wzrokowy, który ma na celu wzbudzenie pewności siebie. Można też dodać, że gdy komuś trzęsie się noga pod stołem, zazwyczaj oznacza to, że osoba ta jest niecierpliwa lub nerwowa.

Zrozumienie mowy ciała wymaga jednak czegoś więcej niż dostrzeżenia swędzącego nosa. Eksperci przyznają, że te „informacje” nie są niezawodne. Chodzi tutaj bardziej o znalezienie kombinacji manier, które składają się na określone uczucie. Pokerzyści będą próbowali nas oszukać.

Można znaleźć kursy pokerowe na platformach takich jak Skillshare. Tutaj nauczą nas, jak zebrać zbiór manier i przekształcić je w solidną podstawę ukazującą myśli przeciwnika.

Matematyka pokerowa

Jak już wspomniano, poker wymaga sporo matematyki, głównie przy próbie określenia szans. Określanie szans zaczyna się od liczenia. I można sobie wyćwiczyć tę umiejętność. Ćwiczmy ją do tego stopnia, aż zamieni się w instynkt.

Możemy też znaleźć gry na urządzenia mobilne, które mają na celu usprawnienie nauki w rozgrywce. Dostępne są również aplikacje do nauki, aby zapewnić nam sprawny umysł matematyczny podczas tej najpopularniejszej w historii gry na prawdziwe pieniądze.