Torebki do biura, torebki wieczorowe… – wybieramy torebki na każdą okazję!

Wybór odpowiedniej torebki na wyjście to nie lada wyzwanie! Trzeba wziąć pod uwagę mnóstwo czynników – od okazji, z jakiej się wychodzi, poprzez założoną kreację, na warunkach atmosferycznych kończąc. Pomiędzy tymi kwestiami jest jeszcze kilka mniej lub bardziej ważnych detali (takich, jak chociażby nasz nastrój), co sprawia, że chcąc być przygotowaną na wszystkie ewentualności, musiałabyś mieć w domu trzy szafy wyłącznie z torebkami na każdą okazję, każdego fasonu i każdego koloru…

No dobrze – zejdźmy na ziemię! Zobaczmy lepiej co zrobić, by być w miarę dobrze przygotowanym na każdą okazję i sprawdźmy, jakie torebki do biura, torebki wieczorowe i inne rodzaje toreb powinny mieć cechy, by stać się w miarę uniwersalnymi.

Torebka do biura, czyli codzienność w natarciu

Torebka na co dzień, którą zabieramy do pracy, jest kwestią o tyle problematyczną, że być może musi uwzględniać nasz korporacyjny dress code. Na szczęście, jeśli takowy w miejscu pracy występuje, to jest to zazwyczaj dość standardowy elegancki lub pół-elegancki outfit, na który łatwo się przygotować. Biorąc pod uwagę to oraz fakt, że taka torebka do biura na co dzień musi być po prostu wygodna, to najlepszą opcją wydaje się torebka miejska. Wykonana z naturalnej skóry przez kaletników w manufakturze (taka jak te małe cuda od ADAMA BARONA) będzie twoim wieloletnim towarzyszem bez względu na warunki pogodowe i ilość przedmiotów, które w niej przenosisz.

Małe i prestiżowe, czyli coś na elegancko

Pozostając jeszcze w temacie pracy, zdarza się, że musimy spotkać się z klientem lub kierownictwem firmy i tutaj dress code już nie pozostawia wątpliwości: w pełni oficjalny strój, minimalizm, profesjonalizm – to musi wybrzmiewać. Zatem aż prosi się, by w szafie znalazła się przynajmniej jedna mała torebka biznesowa, taka jak te z kolekcji ADAM BARON Executive.

Torebka wieczorowa, czyli masa odwrotnie proporcjonalna do upływającego czasu

Obiegowa opinia mówi, że im późniejszym wieczorem odbywa się spotkanie i im mniej jest ono formalne (zazwyczaj te dwie kwestie idą ze sobą w parze), to tym mniejszą torebkę powinnyśmy ze sobą zabierać. Powstaje nam takie oto zabawne równanie: masa torebki = 1 / (liczba godzin po kolacji x stopień nieformalności spotkania). Całkiem przejrzysty, prawda?

Ale żarty na bok! Wybór odpowiedniej torebki wieczorowej może być nie lada wyzwaniem, dlatego każda z nas ma zazwyczaj więcej niż jedną. Gdybyśmy jednak mieli znaleźć taką uniwersalną, z pewnością postawilibyśmy na „małą czarną”, gdzie znajdzie się miejsce na wszystkie niezbędne wieczorowe akcesoria i absolutnie nic więcej.

Gdy potrzeba pojemności

Zdarzają się jednak sytuacje, gdy wygląd schodzi na dalszy plan (choć zawsze dobrze mieć wyjątkową, niebanalną torebkę!), a bardziej zależy nam na funkcjonalności i pakowności. Z pewnością do takich okazji należą zakupy czy różnego rodzaju wyjazdy i podróże. Dobrą torbą zakupową/podróżną może być na przykład elegancko zaprojektowana shopperka. W tej drugiej wersji nada się zwłaszcza na krótsze wypady, bo jeśli potrzebujemy zmieścić rzeczy na kilka dni – pełnoskalowa, duża torba podróżna ze skóry będzie jednak najlepszym wyborem.

Na koniec warto podkreślić, że bez względu na to, czy szukamy torebki do biura, torebki wieczorowej, czy na jakąś specjalną okazję, na jakości nie warto oszczędzać – wybierajmy wyjątkowe modele z charakterem, najlepiej wykonane z włoskich skór bydlęcych wysokiej klasy.