Lepszy poranek to lepszy dzień

Dla większości poranek to najcięższy czas w ciągu dnia. Pośpiech i niewyspanie powoduje, że jeśli coś ma się nie udać, na pewno będzie to w godzinach porannych. Najbardziej poranne wstawanie dotyka w poniedziałek po mniej lub bardziej szalonym weekendzie. Do tego niechęć do wstawanie może się roznieść jak zaraza na wtorek, środę, piątek. Oto kilka trików które ułatwią zmaganie się z porannymi obowiązkami a nawet uprzyjemnia ten czas. Jaki początek taki cały dzień.

1. Wyśpij się
Banalne ale prawdziwe. Nie jesteśmy cyborgami, jeśli musisz wstać o 6 rano, a idziesz spać o 2 w nocy nie będziesz skowronkiem. Zazwyczaj potrzebny sen to 6-8 godzin w zależności od wieku i potrzeb organizmu. Wyznacz godziny snu i trzymaj się ich wprowadzając w ten sposób rutynę. Wstawanie zawsze o tej samej godzinie boli mniej niż na zmianę o 7 i o 10.

2. Przygotuj śniadanie dzień wcześniej
Czy to drugie śniadanie do pracy, czy pierwsze do zjedzenia przed wyjściem. Zrób kanapki, lub przygotuj cos do podgrzania, zawiń w folię i na noc włóż do lodówki. Jedzenie nie straci swoich walorów smakowych a rano każda minuta jest cenna. Jeśli do tej pory nie jadłeś śniadań bo nie miałeś na nie czasu, może to jest właśnie metoda aby zacząć.

3. Wieczorem sprawdź pocztę mailową i nie zostawiaj nic na rano
Poranny pośpiech popijając kawę i myjąc zęby jednocześnie szybko jeszcze włączasz komputer i sprawdzasz czy wczoraj nic nie doszło? I Ty się dziwisz, że masz beznadziejny poranek? Co możesz załatwić poprzedniego dnia, załatw. Skrzynkę sprawdź w momencie, gdy zaczniesz pracować. Zobaczysz, że poranek będzie o wiele przyjemniejszy jeśli zaraz po wstaniu nie wpadniesz w panikę z powodu wczorajszej wiadomości.

Koktajle dla zapracowanych

4. Zaplanuj dzień następny
Jeśli rano będziesz wiedział co cię czeka w ciągu dnia będziesz o wiele spokojniejszy. Oczywiście nie wszystko można dopiąć na ostatni guzik. Ale takie prozaiczne rzeczy jak to co będzie na obiad, czy muszę iść do jakiegoś sklepu, co zrobię zaraz po wyjściu z pracy, jak spędzę wieczór, czy muszę jutro wstawić pranie. Dzięki takiemu planowaniu łatwiej też się z kimś spotkać.

5. Przygotuj ubranie dzień wcześniej
Zamiast przebierać się rano pięć razy i wyrzucać wszystko z szafy takie przygotowanie ubrań pozwoli zaoszczędzić czas przekopywania garderoby ale też nie będziesz robić bałaganu. Przecież rano jest za mało czasu aby wszystko porządnie z powrotem poskładać. I szykujemy sobie niepotrzebną pracę na popołudnie. Wieczorem jest czas Ina to aby przemyśleć swój strój i dobrać dodatki. Wtedy w cudowny sposób okazuje się, że w szafie mamy nie tylko jeansy i koszulki po które zazwyczaj zaspani sięgamy rano.