Jak rowerek stacjonarny poprawia siłę mięśni?

Dobry trening to taki trening, który ogólnie rozwija całe ciało. Nie może w nim zabraknąć miejsca na ćwiczenia typowo siłowe, które najlepiej kształtują i budują mięśnie, spalając przy okazji całkiem dużo kalorii. Wbrew pozorom do takiego treningu nie potrzeba jednak hantli czy sztang. Wystarczy mieć zwykły rowerek stacjonarny. Nawet na nim da się wykonać fantastyczny i bardzo satysfakcjonujący trening nakierowany na rozwój różnych partii mięśniowych.

Efektywność treningu siłowego

Oczywiście by trening siłowy był efektywny, należy stale podnosić sobie w nim poprzeczkę. Mięśnie muszą otrzymywać regularnie nowe bodźce. Trzeba je zaskakiwać intensywnością bądź ciężkością treningu, by rosły większe i mocniejsze. Na szczęście nawet na rowerku stacjonarnym da się to wszystko zrobić. Wystarczy zacząć wykonywać na tym urządzeniu klasyczne interwały. Są one namiastką treningu siłowego, łączącą w sobie także elementy typowego cardio – pod adresem www.facepalm.pl na pewno znajdziemy więcej informacji o cardio i diecie na odchudzanie. Fantastycznie wpływają i na budowę mięśni, i na spalanie tkanki tłuszczowej.

Jak wykorzystać rowerek stacjonarny?

Aby wykorzystać rowerek stacjonarny do wykonania treningu interwałowego, na samym początku trzeba zrobić porządną rozgrzewkę, a potem od razu przejść do ćwiczeń. Jak powinny one wyglądać? Najpierw należy ustawić sobie maksymalny opór i spróbować jechać na nim przez np. dwie minuty w miarę szybkim tempem. Po tym czasie można zrobić sobie trzyminutową przerwę i przeznaczyć ją np. na jazdę przy minimalnym oporze. Taki cykl trzeba powtórzyć przynajmniej pięć razy. Trening interwałowy można wykonywać od trzech do czterech razy w tygodniu.