Langkawi – spektakularna wyspa „duty free” w Malezji

Langkawi

Langkawi to jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych Malezji. Dzięki zwolnieniu niektórych produktów z cła, pięknym krajobrazom i licznym atrakcjom przyciąga co roku coraz więcej podróżnych.

Pomimo dużego napływu turystów, miejsce to nadal zachowuje dziewiczy klimat, dzięki czemu może zaoferować wyjątkowe doświadczenia dostosowane do potrzeb każdego podróżnika. Chociaż archipelag liczy od 99 do 104 wysp, w zależności od pływów morskich, tylko trzy z nich są zamieszkane.

Odwiedź sklepy w Pantai Cenang i Kuah na Langkawi

Pantai Cenang to z pewnością najbardziej turystyczny obszar Langkawi. Znajduje się tu wiele sklepów wolnocłowych i z pamiątkami, a każdego dnia i o każdej porze panuje tu wspaniała atmosfera. Najbardziej ruchliwa ulica biegnie równolegle do najbardziej popularnej plaży na wyspie, szczególnie ze względu na szeroką gamę sportów wodnych. Warto spróbować jedzenia z licznych ulicznych straganów, które rozstawiane są co wieczór i są bardzo tanie. Znajduje się tu również duże akwarium Underwater World Langkawi.

Przejażdżka SkyCab, wspaniałą kolejką linową na Langkawi

SkyCab to duża kolejka linowa, która jest jedną z największych atrakcji na wyspie, jeśli nie największą. W ciągu 20 minut można wjechać na drugi co do wysokości szczyt Langkawi (709 m n.p.m.). Podróż przebiega przez dziewiczą dżunglę i oferuje niesamowite krajobrazy wodospadów i lasów. Jest to również jedna z najbardziej stromych kolejek linowych na świecie, osiągająca nachylenie 42 stopni – nie dla osób z zawrotami głowy!

Na szczycie znajduje się Sky Bridge, zawieszony na szczycie góry pomost, z którego rozciąga się spektakularna panorama. W pobliżu kolejki linowej znajduje się również najsłynniejszy wodospad na Langkawi – Seven Wells Waterfall. Jest to przepiękny wodospad, nazwany tak ze względu na małe baseny, które woda tworzy w skałach podczas spadania. Można się w nich nawet kąpać.

Warto odwiedzić także dwa inne wodospady: wodospad Durian Perangin i wodospad Temurun. Oba oferują wyjątkową scenerię. Przy wodospadach można spotkać małe małpki. Inne atrakcje w tym pięknym miejscu Jeśli masz ochotę na więcej atrakcji, możesz wspiąć się na Gunung Raya, najwyższą górę Langkawi. Alternatywnie można tę trasę pokonać drogą lądową. Tak czy inaczej, widoki w pogodny dzień są warte uwagi.

Cudne miejsca znajdziesz też na Lubelszczyźnie; zobacz nasze artykuły na https://hinfo.pl i zapewnij sobie niezapomniany wypad w polskie klimaty.