Podstawowe funkcje w automatach online

automaty-online

Podobnie jak w przypadku wielu innych gier kasynowych istnieje wiele terminologii związanych z graniem w automaty online. Z tego względu za chwilę wyjaśnimy zasady gry na slotach. Dzięki temu rozgrywka stanie się znacznie łatwiejsza, a wrażenia z gry bardziej satysfakcjonujące.

Linie wygrywające

Termin ten opisuje kombinacje, jakie należy wykonywać, aby wygrywać na bębnach. Linie mogą przybierać dowolną formę lub kierunek, ale zwykle przecinają ekran z jednej strony na drugą. Liczba zwycięskich linii wygrywających w automacie może wynosić od kilku do nawet ponad stu tysięcy, jeśli gramy w Megaways.

Symbol Wild

Symbole Wild to specjalne symbole, których można użyć zamiast dowolnego innego symbolu, zwłaszcza jeśli chodzi o tworzenie linii wygrywających. Pomimo że jest to starsza funkcja gier na automatach, w ostatnich latach przeprowadzono z tą opcją wiele eksperymentów.

W związku z powyższym symbole są teraz dostępne w wielu różnych typach:

Symbol Expanding Wild

Symbole Expanding Wild (rozszerzające się symbole), gdy się pojawią, zaczynają się rozciągać, aby pokryć cały bęben. Największą zaletą takich symboli jest to, że dają graczowi większe szanse na wygraną.

Symbol Sticky Wild

Jest to zwykły symbol Wild, który pozostaje na bębnach nawet po ponownym naciśnięciu przycisku „Spin”.

Symbol Transferring Wild

Transferring Wild to symbol, który „rozprzestrzenia się” na inne bębny. Oznacza to, że symbol Wild na pierwszym bębnie zostanie dodany również do wszystkich innych bębnów. Rodzaj funkcjonalności tych symboli zależy tutaj od poszczególnych slotów.

Symbol Walking Wild

Znany również jako przesuwający się symbol Wild, ten wspaniały dodatek zaczyna swoją pracę na jednym bębnie, a następnie przechodzi na inny przy każdym kolejnym spinie. Walking Wild może poruszać się na bębnach od lewej do prawej, lub odwrotnie.

Symbol Random Wild

Ten losowy symbol Wild pojawia się, kiedy tylko ma na to ochotę – a przynajmniej tak może się wydawać. Każdy nowy obrót bębnów daje graczowi możliwość odkrycia jednego z tych losowych symboli.

Symbole Stacked Wilds

Ten specjalny typ symbolu to w rzeczywistości dwa lub więcej połączonych symboli Wild. W niektórych scenariuszach mogą obejmować całe bębny, ale zazwyczaj rozciągają się do maksymalnie pięciu ułożonych symboli Wild jednocześnie.

Symbol Scatter

Symbol Scatter, czyli symbol rozproszony, często stanowi klucz do otwarcia gry bonusowej lub otrzymania specjalnej nagrody. Ogólnie rzecz biorąc, takie symbole mają swoje własne unikalne obrazy i należy zgromadzić ich więcej niż jeden, aby były użyteczne. Każda gra ma swoje własne zasady dotyczące symboli Scatter. Dlatego ich wartość w rozgrywce będzie się różnić w zależności od tego, na jakim gramy slocie.

Na przykład, niezwykle popularny slot Halloween Fortune od Playtech wykorzystuje logo gry jako symbol Scatter, który odblokowuje grę bonusową, gdy na bębnach pojawiają się trzy lub więcej takich symboli w tym samym czasie.

Darmowe spiny

Darmowe spiny są dokładnie tym, co opisują – darmowy obrót na bębnach. Sposób, w jaki uzyskuje się te spiny, bardzo się różni w zależności od automatu. Na przykład, niektóre gry mają symbol darmowych spinów na bębnach, takich jak symbole Scatter (ale prawdopodobnie będziemy potrzebować więcej niż jednego, aby odebrać taką nagrodę). Z kolei inne mogą oferować darmowe spiny tylko w rundach bonusowych.

Rundy bonusowe

Rundy bonusowe to wszelkie dodatkowe tryby ukryte w slocie, które oferują nowe sposoby na wygraną. Nagrody dostępne w tych rundach mogą obejmować dodatkowe kredyty, mnożniki, darmowe spiny lub szanse na wspięcie się w tabeli wypłat gry. Jakby nie było, rundy bonusowe są wysoce pożądaną funkcją wśród miłośników slotów.

Mnożniki

Proste, a jednocześnie wartościowe mnożniki mają tylko jedno zadanie – pomnażanie wygranych. Zazwyczaj mnożniki utrzymują się w zakresie 2x – 10x. Jednakże w niektórych slotach mogą mnożyć wypłaty w setkach, a nawet tysiącach. Warto polować na te specjalne dodatki, niezależnie od poziomu naszych umiejętności.

Zmienność

Ten pozornie złożony termin ma w rzeczywistości prostą definicję. Zmienność określa, jak często slot wypłaca wygrane. Zwróćmy uwagę, że zmienność powiązana jest z ogólnym czynnikiem ryzyka automatu do gry i często łączona jest z innymi cechami, takimi jak zwrot do gracza (RTP).

Sposoby na wygraną

Jest to łatwa w zrozumieniu definicja. Sposoby na wygraną opisują całkowitą liczbę sposobów, w jakie można wygrać na slocie. Aczkolwiek, musimy podać trochę więcej szczegółów, biorąc pod uwagę liczbę dostępnych wariantów. Sloty, które oferują taki rodzaj rozgrywki, znane są jako automaty All Ways.

Dużą zaletą takich slotów jest fakt, że nie ma znaczenia, gdzie na bębnie pojawi się symbol, przynajmniej jeśli chodzi o układanie zwycięskich kombinacji. Oznacza to, że zrezygnowano z tradycyjnych linii wypłat – lub, innymi słowy, wszystkie obstawiane są jednocześnie.

243 sposoby na wygraną

Decydując się na taką rozgrywkę, gracze obstawiają 243 zwycięskie kombinacje, z bębnami 3x3x3x3x3 (=243).

720 sposobów na wygraną

Automaty 720 Ways, pomimo tak ogromnej liczby linii wypłat, nie są zbyt popularne w kasynie online. Tutaj suma symboli na bębnach wynosi 720, a więc 3x4x5x4x3.

1024 sposobów na wygraną

A oto kolejny automat tego typu, który różni się jedynie liczbą sposobów na wygraną. Jest to także pięciobębnowy slot z bębnami 4x4x4x4x4.

Jeżeli jesteśmy nowicjuszami w automatach online, powyższe wskazówki mogą nam znacznie pomóc w prowadzeniu przyjemnej i ekscytującej rozgrywki.