Jeśli mamy te cenne dwa dni w tygodniu, a pogoda sprzyja nie chcemy spędzać ich w czterech ścianach. Jest to jednak za mało aby wyjechać gdzieś daleko. Co wcale nieznaczny, że skazuje nas na spędzenie weekendu przed telewizorem. Oto 10 pomysłów na spędzenie czasu poza domem. Wkładaj buty i wyjdź!

1. Zorganizuj grilla. Nawet jeśli nie masz swojego przydomowego ogródka w miastach są miejsca gdzie można postawić własnego grilla albo nawet rozmaić ognisko. Podzwoń po znajomych i nagle okaże się, że to świetny pomysł. Tylko nikt na niego nie wpadł.
2. Odwiedź bibliotekę. Zapomniana przez wielu instytucja a bardzo przydatna. Możesz na znosić do domu woluminów, a następnie wziąć jakiś pod pachę i ruszyć w zieleń. Weź kocyk lub znajdź ławkę. Jak wygodniej.
3. Piknik w parku. Następny genialny pomysł o którym nikt nie myśli. Nawet zwykłe kanapki smakują dużo lepiej jeśli są jedzone na Świerzym powietrzu.
4. Zwiedź miasto w którym mieszkasz, lub jakieś pobliskie. Aby zwiedzać nie trzeba jechać na drugi koniec Polski. Pomyśl w ilu zabytkach swoim mieście byłeś i kiedy ostatnio. Czas nadrobić zaległości.
5. Przejrzyj stronę swojego miasta. Często w weekendy organizowane są darmowe koncerty, wernisaże czy pokazy filmów. Jednak jeśli nie obracasz się w towarzystwie które lubi takie rzeczy raczej nikt ci o tym nie powie. Na stronie internetowej zawsze będą ogłoszone wszystkie wydarzenia. Może coś cię zainteresuje.

Ślepnąc od świateł – recenzja książki

6. Poczuj się jak w szkole i zbierz znajomych – pograjcie razem w kosza, siatkę lub nogę. Bo dlaczego nie? Wtedy było świetnie teraz też będzie.
7. Poćwicz, pobiegaj. Wskakuj w dres i już. Może załapiesz bakcyla i wejdzie ci w krew. Ale zawsze musi być ten pierwszy raz. Biegasz regularnie? Super! Może dzisiaj pobijesz swój rekord?
8. Pofatyguj się do kogoś. Koleżanka mieszka na drugim końcu miasta i przez to nie widujecie się często? Czas to zmienić, masz chwilę to dojedziesz. Albo pójdź pieszo, zaliczysz po drodze spacer.
9. Namów kogoś na spacer. Może drugą połówkę? Albo rodzica? Świeże powietrze i trochę ruchu nikomu nie zaszkodziło. Wręcz przeciwnie. Ładną pogodę trzeba wykorzystać.
10. Idź do restauracji w której nigdy nie byłeś. Odkryj nowy smak i miejsce. Nie musi to być najlepsza i najwykwintniejsza restauracja. Ale może najlepszy chińczyk. Nie musi być drogo, ważne aby było smacznie.